Tipy a rady jak sázet do skleníku

Tipy a rady jak sázet do skleníku

V dnešní době máme několik typů skleníků / fóliovníků. Jaké jsou však jejich výhody a rozlišnosti si zkusíme vysvětlit v článku níže. Celkově platí, že pěstování zeleniny a úrody ve sklenících je nesrovnatelné s pěstováním ven. Pěstováním úrody ve skleníku urychlíme její růst, čili umíme sklízet úrodu i několikrát do roka. Plody bývají převážně větší, chutnější. Avšak u skleníku existují pravidla, která ovlivňují stav naší úrody. 

                                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejdůležitější je skleník správně umístit , následně zajistit kvalitní zeminu a při správné péči by už mělo všechno růst jak má :-) U skleníků obecně platí, že by měly být umístěny na co nejvíce slunném místě. Pokud však neumíme skleník na takové místo umístit, důležité je, aby byl co nejslunečnější zejména ráno, jelikož v noci jsou rostlinky dostatečně orosené, mokré zejména ráno potřebují brzké slunce.

 

Okna a dveře na skleníku. Na trhu máme k dispozici množství příslušenství, avšak jednou z vychytávek je automatický otvírák oken. Pokud jsou noci teplé letní, okna je dobré nechat během noci otevřená. Při jarních a podzimních nocích je však třeba myslet na to, že teploty bývají ještě nestabilní a tehdy je dobré okna zavírat spolu se západem slunce. Obvykle se jedná o teploty pod 13°C.

 

Když si již zvolíme umístění skleníku je třeba rozhodnout se jaké budeme dělat. Pokud jste z oblasti, kde když už sázíte nehrozí mrazy, není tak důležitá hloubka základů. Pokud jste však z chladnějších oblastí, je dobře držet se hloubky základů kolem 0,5m – nemrznoucí hloubka. hloubka zajistí, aby vaše úroda nezamrzla, i když už bude hluboce zakořeněna.Na základy můžete použít různé materiály jako beton, tvárnice, dřevěné hranoly nebo skleník jen tak ukotvit do země.Je to na vás.

 

Jakou zeminu použít k pěstování?

Pokud přemýšlíte nad polykarbonátovým skleníkem (skleníkem z lexanu) je zde několik východ. Má výborné tepelně-izolační vlastnosti, je lehčí, umíte s ním poměrně snadno manipulovat jako s skleněným skleníkem, jednodušší /bezpečnější montáž.

 

                                                                                                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fóliovníky jsou často jednodušší, ale krátkodobější volba, protože fólie nemá dlouholetou trvanlivost. Zároveň méně chrání před chladnějším počasím, ale naopak je to cenově mnohem dostupnější volba.

Proto je jen a jen na vás pro jaký skleník se rozhodnete. Pokud si již skleník vybíráte, rádi vám ukážeme naši širokou nabídku polykarbonátových skleníků, fóliovníků i množství příslušenství.